Zakwaszenie organizmu Leczenie

Wiedza o zakwaszeniu

Czy leczenie zakwaszenia organizmu jest możliwe? Okazuje się, że tak jednak, aby pozbyć problemu zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej konieczna jest odpowiednia dieta odkwaszająca organizm. Niestety niewiele osób wie, jak ważne dla naszego zdrowia jest utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie i zapominają o odpowiednim odżywianiu. Zakwaszenie organizmu objawia się wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami, a nieleczone może prowadzić do poważnych chorób.

Do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie dochodzi, kiedy ilość kwasów dostarczanych do niego jest zbyt duża i nie jest on w stanie sobie z nimi poradzić. Niestety, winę za zakwaszenie naszego organizmu ponosimy my sami. Stres, ciągły pośpiech, mała ilość snu, rzadkie i niezdrowe posiłki z wysoko przetworzonej żywności – to wszystko przyczynia się do zachwiania naszej równowagi kwasowo-zasadowej. Nie pomaga również zbyt częste sięganie po kawę, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia. Jeżeli prowadzisz podobny styl życia i odczuwasz różnego rodzaju dolegliwości, takie jak ciągłe zmęczenie, brak koncentracji, problemy skórne oraz bóle mięśni i stawów, możesz podejrzewać u siebie zakwaszenie organizmu. Aby postawić pewną diagnozę, należy wykonać badania laboratoryjne.

Zakwaszenie organizmu leczenie

Zakwaszenie organizmu – badania laboratoryjne

Badania laboratoryjne pozwalają wskazać, czy nasz organizm jest zakwaszony. Do ich przeprowadzenia wykorzystuje się próbkę krwi. Badanie to jest bardzo dokładne, dlatego warto udać się do lekarza, aby nam je zlecił, a następnie zinterpretował wyniki badania. Do badania pH krwi służy gazometria. Jeżeli jednak z jakichś powodów nie możemy udać się do laboratorium, istnieje również możliwość przeprowadzenia orientacyjnego badania w domu. W tym celu należy zaopatrzyć się w paski lakmusowe, które można kupić w aptece. Badanie wykonuje się rano, na czczo, podstawiając papierek lakmusowy pod środkowy strumień moczu. Ponieważ skóra ma kwasowe pH, nie należy dotykać palcami miejsca na papierku, na którym znajduje się mocz, aby wyniki nie były zafałszowane. Po około dwóch minutach można odczytać wynik badania porównując kolor, na jaki zabarwi się papierek ze skalą kolorów dołączoną do opakowania. Możemy również wykonać test, dzięki któremy wstępnie ocenimy czy nasz organizm jest zakwaszony.

Lek na zakwaszenie organizmu

Jeżeli wiemy, że nasz organizm jest zakwaszony, musimy rozpocząć walkę o przywrócenie mu równowagi kwasowo-zasadowej. Jak łatwo się domyślić, podstawowym postępowaniem powinno być przeanalizowanie swojej diety i próba wprowadzenia do niej zmian. Jeżeli nasze codzienne menu składa się głównie z produktów zakwaszających, takich jak tłuste mięso i nabiał, wysoko przetworzona żywność i tzw. „śmieciowe jedzenie”, powinniśmy mocno je ograniczyć, a najlepiej wyeliminować na czas leczenia. Zalecane jest również odstawienie kofeiny i alkoholu. Warto zastosować dietę alkalizująca, czyli spożywać głównie produkty zasadowe, takie jak warzywa, owoce i kasze. Nie możemy także zapominać o odpowiednim nawodnieniu. Na rynku dostępne są również różnego rodzaju suplementy oraz preparaty, które wspomagają walkę z zakwaszeniem organizmu. Po nie także możemy sięgnąć, jeżeli nasz organizm jest silnie zakwaszony. Nie zapominajmy również o aktywności fizycznej i unikaniu stresów. Stosując się do tych wszystkich zasad z pewnością przywrócimy porządek w swoim organizmie, a on odwdzięczy się nam wspaniałym samopoczuciem.

KUP JUŻ TERAZ
INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

ProSlimer

ProSlimer®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz

ProDeacid

ProDeacid®

Suplement Diety
60 kapsułek

Kup już teraz

ProRelaxin

ProRelaxin®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz