ZAKWASZENIE ORGANIZMU OBJAWY i PRZYCZYNY

Wiedza o zakwaszeniu

Niewłaściwa dieta, chroniczny stres, brak aktywności fizycznej – współczesny styl życia z całą pewnością nie sprzyja zachowaniu dobrego stanu zdrowia. Jedną z konsekwencji podtrzymywania złych nawyków jest zakwaszenie organizmu. Jakie są jego objawy, jakie skutki rodzi dla zdrowia i w jaki sposób można walczyć z dolegliwościami wynikającymi z zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej?

Zakwaszenie organizmu staje się coraz powszechniejszym problemem, przy czym warto zaznaczyć, że większość osób odczuwających jego skutki, nie zdaje sobie sprawy z zależności występujących pomiędzy trapiącymi ich chorobami a zakwaszeniem organizmu. Tymczasem brak stosownej reakcji będzie skutkował bardzo poważnymi konsekwencjami dla zdrowia.

Objawy zakwaszenia organizmu

Produkty wysoko przetworzone stanowią znaczną część naszej codziennej diety, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że ich nadmierne spożycie przyczynia się do zachwiania równowagi kwasowo-zasadowej organizmu (sprawdź jakie produkty zakwaszają organizm). Jeżeli dodamy do tego codzienny stres oraz siedzący tryb życia, otrzymamy receptę na poważne problemy zdrowotne wynikające właśnie z zakwaszenia organizmu. Przyczyny zakwaszenia organizmu mogą być związane z zaburzeniem wydzielania kwasów, jednak najczęściej leżą po stronie złych nawyków.

Jakie są najbardziej charakterystyczne objawy zakwaszenia organizmu? Uczucie przewlekłego zmęczenia, bóle głowy, bóle reumatyczne, uczucie senności, dolegliwości skórne – większość osób najczęściej bagatelizuje te symptomy lub podejmuje niewłaściwe leczenie. Zwykle wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że wymienione wyżej symptomy świadczą o zaburzeniu równowagi kwasowo-zasadowej w stronę zbyt niskiego pH. Niepokój powinny wzbudzać też zaburzenia snu, nadmierne rozdrażnienie, osłabiona koncentracja oraz skłonność do depresji. Jeśli zastanawiasz się jak zbadać zakwaszenie organizmu to skorzystaj z naszego testu.

Konsekwencje zakwaszenia organizmu

Spośród wszystkich płynów wewnętrznych, kwaśny odczyn wykazują jedynie kwasy żołądkowe oraz mocz. Pozostałe wykazują odczyn alkaliczny. Odczyn krwi odgrywa kluczową rolę dla właściwego funkcjonowania wszystkich układów w ciele człowieka. Prawidłowe pH mieści się w zakresie od 7,35 do 7,45. Jeżeli równowaga kwasowo-zasadowa zostaje zaburzona, krew w naturalny sposób uruchamia mechanizmy obronne, korzystając ze zgromadzonych minerałów alkaicznych. Jeżeli jednak ich ilość jest niewystarczająca, organizm zaczyna sięgać po zapasy nagromadzone w tkankach organów wewnętrznych. Prowadzi to do znacznego podwyższenia poziomu substancji kwasowych, a w konsekwencji – do osłabienia odporności.

Konsekwencją takiego stanu rzeczy będą nie tylko wymienione wcześniej objawy, ale w dłuższej perspektywie czasowej także:

  • cukrzyca (nadmiar kwasów w organizmie zakłóca naturalną produkcję insuliny),
  • nadwaga lub otyłość (kwaśne pH stwarza dogodne warunki dla gromadzenia komórek tłuszczowych),
  • zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia choroby nowotworowej (nadmiernie zakwaszony płyn komórkowy blokuje dostęp tlenu do komórek organizmu, co stwarza dogodne warunki do rozwoju nowotworów),
  • zwiększone prawdopodobieństwo wystąpienia udaru (ze względu na nadmierne nagromadzenie kwasów w naczyniach krwionośnych).

Efektem długotrwałego zakwaszenia organizmu będzie też tzw. kwasica. Pod tym pojęciem należy rozumieć stan, w którym pH krwi spada poniżej optymalnego poziomu.

Jak leczyć zakwaszenie organizmu?

Podstawą skutecznego leczenia zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej oraz wszystkich dolegliwości, które wynikają z tego stanu, jest eliminacja niewłaściwych nawyków. Z jadłospisu należy wykreślić żywność wysoko przetworzoną. Dieta powinna zostać wzbogacona o produkty zasadotwórcze, do których należą owoce, warzywa i kasza. Powinny one stanowić około 80 procent wszystkich spożywanych codziennie posiłków. Należy pamiętać o dostarczaniu do organizmu odpowiedniej ilości wody.

Osoby odchudzające się powinny zrezygnować z obciążających organizm diet. Zamiast tego warto wprowadzić zmiany do stylu życia. Codzienna dawka zdrowego ruchu, pilnowanie właściwego czasu snu i zdrowa, odpowiednio zbilansowana dieta na odkwaszenie organizmu przyczynią się do wyrównania równowagi kwasowo-zasadowej.

KUP JUŻ TERAZ
INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

ProSlimer

ProSlimer®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz

ProDeacid

ProDeacid®

Suplement Diety
60 kapsułek

Kup już teraz

ProRelaxin

ProRelaxin®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz