Test na
Zakwaszenie organizmu

Wiedza o zakwaszeniu

Ciągłe przemęczenie i osłabienie, problemy skórne, brak koncentracji lub bóle reumatyczne – ten rodzaj dolegliwości zdrowotnych dotyka nas dosyć często. Rzadko jednak dopatrujemy się ich przyczyny w zakwaszeniu organizmu, chociaż to właśnie ono może je powodować. Sprawdź nasz test na zakwaszenie organizmu i przekonaj się czy ta przypadłość nie dotyczy również Ciebie.

Aby nasz organizm funkcjonował w sposób prawidłowy, pH krwi powinno utrzymywać się pomiędzy 7,35 a 7,45. Kiedy ilość kwasów w organizmie jest zbyt duża, system buforowy neutralizujący ich nadmiar zostaje przeciążony. To z kolei prowadzi do osłabienia zdolności obronnych organizmu oraz do zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej. Nieleczone zakwaszenie organizmu prowadzi do bardzo wielu poważnych problemów zdrowotnych. Może między innymi: zakłócać wydzielanie insuliny i powodować cukrzycę, zwiększać ryzyko wystąpienia udaru krwotocznego, lub prowadzić do rozwoju komórek rakowych. Prowadzi także do osteoporozy oraz odkładania się tkanki tłuszczowej i nadwagi. Żeby zdiagnozować zakwaszenie organizmu, należy wykonać badanie laboratoryjne krwi. Warto również wiedzieć, co wpływa na zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, aby móc tego uniknąć.

Test na zakwaszenie organizmu

Jeżeli podejrzewasz u siebie zakwaszenie organizmu, zanim udasz się do lekarza, zadaj sobie kilka pytań:

  • Czy czujesz się ciągle zmęczony/a nawet jeśli śpisz co najmniej 7 godzin?
  • Czy często się stresujesz?
  • Czy miewasz problemy z koncentracją?
  • Czy masz problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi?
  • Czy prowadzisz siedzący tryb życia?
  • Czy Twoje włosy i paznokcie są osłabione, a cera sucha?
  • Czy twoja dieta jest bogata w mięso i nabiał?
  • Czy pijesz mniej niż 1 litr wody dziennie?

Jeżeli na większość pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco, Twój organizm może być zakwaszony. Aby to zbadać, zgłoś się do lekarza z prośbą o skierowanie na badania laboratoryjne.

Co powoduje zakwaszenie organizmu?

W dzisiejszych czasach, kiedy żyjemy w pośpiechu, o zakwaszenie organizmu wcale nie jest trudno. Na to zaburzenie ma wpływ przede wszystkim nasza dieta – między innymi spożywanie dużej ilości wysoko przetworzonej żywności, po którą coraz chętniej sięgamy. Produktami kwasotwórczymi są tłuste mięsa i sery, kofeina i alkohol, a także napoje gazowane i słodycze. Działanie zakwaszające ma także sól i potrawy smażone. Innymi czynnikami wpływającymi na zakwaszenie naszego organizmu są również papierosy, leki i stres.

Zakwaszenie organizmu – leczenie

Oczywiście najważniejsza jest zmiana diety na bardziej zasadową. W tym celu, należy włączyć do niej wiele produktów alkalizujących organizm – przede wszystkim warzywa, owoce oraz kasze. Na czas leczenia zakwaszenia należy całkowicie zrezygnować ze spożywania silnie kwasotwórczych produktów, czyli: tłustego mięsa i nabiału, a także kofeiny, alkoholu i słodyczy. Nie możemy również zapominać o wodzie, która jest bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Środkiem silnie odkwaszającym organizm jest alkaliczna woda zjonizowana. Warto również zadbać o to, żeby nie żyć w ciągłym stresie i pośpiechu, które również nie są bez znaczenia dla naszego organizmu.

Czytaj również:

KUP JUŻ TERAZ
INNOWACYJNY SUPLEMENT DIETY

ProSlimer

ProSlimer®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz

ProDeacid

ProDeacid®

Suplement Diety
60 kapsułek

Kup już teraz

ProRelaxin

ProRelaxin®

Suplement Diety
60 kapsułek

Zobacz już teraz